Kód: 1315076027 | Výrobce: ČR

Olej řepkový lisovaný za studena 120 ml

1 hodnocení
15 Kč 29 Kč Sleva 48 % 13,04 Kč bez DPH
Skladem
Řepkový olej lisovaný za studena (panenský) 120 ml určen pro znalce zdravé výživy. Sklizeň 2014 ze soukromé české farmy z české suroviny!!!
Kategorie: Domácí výroba
Hmotnost: 0.13 kg

Řepkový olej se vyrovná olivovému

Za krále rostlinných olejů považují lidé ten, který se lisuje za studena z oliv. Poslední výzkumy však ukazují, že pro naše srdce a kardiovaskulární systém je stejně prospěšný zdánlivě podřadnější olej řepkový. V některých parametrech ho dokonce předčí.

"Má vynikající skladbu a ideálně odpovídá nejnovějším poznatkům o účincích jednotlivých složek rostlinných olejů na krevní oběh," říká o něm Pavel Suchánek, odborník na výživu z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny.

To je docela důležitý poznatek. Víc než polovinu všech úmrtí v ČR zaviní srdeční infarkty a mozkové mrtvice. Jejich hlavní příčinou bývá nedostatek pohybu, přejídání a přílišná konzumace problematických živočišných tuků spolu s nízkou konzumací tuků zdravých. Přední odborník na tuky doc. ing. Jiří Brát, CSc., považuje správné chápání zdravých a nezdravých tuků za klíčové pro zdravou výživu.

URČENO PRO STUDENOU KUCHYNI.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVAT NA SMAŽENÍ!!

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Smažení 12.12.2013 14:23
Jinde se uvádí, že lze na řepkovém oleji smažit, dokonce i v kuchařkách. Jedná se o jinak zpracovaný olej? Děkuji
Odpovědět