Aktivní uhlí granulované průměr 1.5 mm 0,5 kg

5 hodnocení
 

Aktivní uhlí granulované průměr 1.5 mm váha 0,5 kg

Dostupnost Momentálně nedostupné
169 Kč
139,67 Kč bez DPH
Kód produktu 1655
Kategorie OSTATNÍ A TEN ZBYTEK
Položka byla vyprodána...
 

V průmyslu se aktivní uhlí hojně využívá při výrobě pitné vody, záchytu těkavých látek v lakovnách, odbarvování kapalin, výrobě vody pro potravinářský průmysl, výrobě nealkoholického piva, dále pak v armádě, při výrobě ochranných prostředků, při čištění bioplynu, skládkového plynu, ale i zemního plynu, pro záchyt dioxinů se aktivní uhlí „vstřikuje“ spolu s dalšími látkami upravující pH do kouřových plynů ve spalovnách odpadů.

V běžném životě se pravděpodobně nejčastěji setkáme s aktivním uhlím v automobilu, kdy se aktivní uhlí používá jako náplň filtru pro záchyt úniku těkavých par z benzínu nedaleko palivové nádrže, ke kterému dochází při jeho doplňování a změnách objemu působením teploty např. v létě. Dalším velmi běžným použitím v domácnosti je v digestořích a ve filtrech fritovacích hrnců.

Aplikace použití:
- 0.8, 1.5 nebo 2 mm granulované aktivní uhlí:
· odpadní voda
· čištění chemikálií
· čištění vzduchu (malé filtry)
· akvarijní voda
- 3 nebo 4 mm granulované aktivní uhlí:
· čištění plynů a vzduchu

Čištění vzduchu
V mnoha výrobních procesech se uvolňují toxické výpary. Tyto toxické látky by neměly být emitovány. Mezi nejčastější toxické látky v odpadním vzduchu patří rozpouštědla, která jsou nezbytná k produkci surovin pro náš každodenní život. Použití aktivního uhlí pro separaci rozpouštědel (většinou uhlovodíky, jako jsou chlorované uhlovodíky a CFC), se ukázalo jako spolehlivá metoda.
Čištění vzduchu lze rozdělit podle koncentrace kontaminantů na čištění odpadního vzduchu a získávání rozpouštědel.

Metody aplikace
Granulované aktivní uhlí se používá v adsorpčních jednotkách s pevným ložem. Kontaminovaný vzduch proudí přes vrstvu aktivního uhlí v jednom směru (většinou nahoru).

Hmotnost 0.5 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
PT Avatar autora 13.03.2016 23:45
To by mě také zajímalo,může se použít do filtračních konvic?
Odpovědět
V Avatar autora Konvice Brita ap. 04.07.2015 12:08
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli toto, nebo podobné uhlí obsahují i konvice Brita a podobné, na filtraci vody. Děkuji!
Odpovědět
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.