Kód: 1714 | Značka: FABIO

Slunečnicový olej lisovaný za studena SLUNKA 1000ml

21 hodnocení
55 Kč 59 Kč Sleva 7 % 47,83 Kč bez DPH
Skladem

Slunečnicový olej GMO free lisovaný za studena (panenský) 1000 ml nerafinovaný určen pro znalce zdravé výživy.

Kategorie: oleje a tuky jedlé
Hmotnost: 1 kg

Určen pro zdravou výživu. Rozpuste si v něm koenzym Q10, který také nabízíme k prodeji a máte potravinový doplněk za pár kaček. Jinde za podobný produkt zaplatíte horentní sumu :-)    GMO free !!!

Lisován nejšetrnější metodou bez zahřátí nad 50 stupňů. Velice lahodný. 

  • nejvyšší obsah žádoucích nenasycených mastných kyselin, převážně Omega 6
  • nízký obsah nežádoucích nasycených mastných kyselin
  • obsahuje účinné antioxidanty (tokoferoly, beta karoten, chlorofyl, flavonoid)
  • obsahuje polyfenoly, které působí terapeuticky (antimikrobiálně, antitromboticky, antialergicky, antioxidačně, protizánětlivě a vasodilatačně)
  • neobsahuje trans mastné kyseliny
  • obsahuje přírodní vosky, které jsou přírodním zdrojem vitamínů E
  • obsahuje vitamíny a cenné přírodní látky
  • rozpouští vitamíny A, D, E, K

Olej je ihned po lisování stáčen a tak obsahuje sedlinu. Ta je zdravá a obsahuje vlákninu a minerály. Pokud chcete olej čirý, nechte ho někde v chladu a hlavně ve tmě sednout.

Použití v kosmetice:

Označuje se jako hřejivý, podporuje prokrvení pokožky, je proto vhodný jako základní olej pro přírodní kosmetické receptury. Napomáhá hojení akné a ekzémů, má zvláčňující účinky, díky vysokému obsahu vitamínu E kůži výborně hojí a regeneruje. V kosmetice, masážní praxi, farmacii a dalších oborech zaujímá své důležité místo. Při dlouhodobém používání ve větším množství může pokožku vysušovat, vhodnější je míchat jej s jinými druhy rostlinných olejů lisovaných za studena, např. mandlovým nebo meruňkovým. Vyplachování ústní dutiny slunečnicovým olejem je starou účinnou metodou k detoxikaci a posílení celého těla.

 

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Další ze skvělých olejů na Kutilovu! 02.05.2016 21:53
Ano, musím to tak napsat! Ve spíži mě vyhrožuje poloprázdná láhev panenského slunečnicového oleje od Kutilova, že brzy dojde. Proto jsem tady, a proto s úlevou reaguji na fakt, že je zde stále k mání. No nevím, kde bych jej jinde sháněl. Používám jej už dobrých pět let a nechci se od něj odloučit. Primárně používám více v kuchyni olej řepkový, ale když "cítím", že jiný olej bude vhodnější, chutnější, nastupuje právě ten panenský slunečnicový od Kutilova.
Odpovědět