Popis
Parafín lázeňský. Parafín pro zábaly se sníženým bodem tání ( 52-54°C)
COD 52/54
Jedná se o velmi častou lázeňskou proceduru, kde se využívá k léčbě teplo (termoterapie). Stále více se však využívá v kosmetice pro zjemnění a vyhlazení pokožky. Parafín je vyroben z ropy a je podobně jako mediciální olej hypoalergenní. Někdy se prodávají parafíny s přídavkem silic pomeranče, citronu, mandarinky, skořice a pod. To si snadno vyrobíte tak, že do rozehřátého vosku kápnete pár kapek našich silic. Ale pozor !!! Silice obsahují alergeny a občas se najde citlivější jedinec s následnou alergickou reakcí.
Příklady použití:
Parafínový obklad: Parafín rozehřejeme v hrnci a po částečném ztuhnutí přendáme do igelitového sáčku a vymodelujeme kolem bolavého kloubu a nebo přiložíme na páteř. Zakryjeme froté ručníkem a necháme působit až 30 minut. Parafín během tuhnutí uvolňuje intenzivní teplo. Následně parafín vrátíme zpět do hrnce a máme jej připravený na další použití.
Můj tip: rozehřát v hrnci, do větší nálevky dát čistý igelitový sáček a přelít celé kilo tekutého parafínu o teplotě cca 55 stupňů. Poté nechat částečně ztuhnout. Sáček pevně uzavřít uzlem. Takto jsem zkoušel doma a ještě po 5ti hodinách byl sáček velmi teplý.
Parafínová lázeň: Používá se většinou jen na ruce. Do rozehřátého parafínu krátce smočíme ruku a cca po jedné minutě opakujeme. Je to podobné jako výroba máčených svíček. Po každém namočení se zvětší vrstva vosku na ruce. Opakujeme asi 5x. Poté dáme na ruce sáček a opět zabalíme do froté ručníku. Necháme působit 30 minut a poté parafín oloupeme do odpadu. Zůstanou na něm chloupky a zbytky kůže a je pro další proceduru již nepoužitelný. To, co nám zbyde v hrnci, samozřejmě můžeme používat dál. Jen pozor na opaření !!! Vosk nesmí mít více než 55 stupňů, jinak hrozí popálení. Kdo to podstoupí, bude odměněn hebkou pokožkou a navíc určitě 30 minut nemusí doma nic dělat :-).
Váš strejda Michal