• 1 z 2
 

Lázeňský parafín 52/54

72 hodnocení
 

Parafín lázeňský.  Parafín pro zábaly se sníženým bodem tání ( 52-54°C) Více v podrobném popisu.

 

 

Dostupnost Zvolte variantu Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno
Varianta
129 Kč 615 Kč 2 990 Kč od 129 Kč
106,61 Kč 508,26 Kč 2 471,07 Kč od 106,61 Kč bez DPH
   
Kategorie VOSK A LÍH
 

Parafín lázeňský.  Parafín pro zábaly se sníženým bodem tání ( 52-54°C)

COD 52/54

Jedná se o velmi častou lázeňskou proceduru, kde se využívá k léčbě teplo (termoterapie).  Stále více se však využívá v kosmetice pro zjemnění a vyhlazení pokožky. Parafín je vyroben z ropy a je podobně jako mediciální olej hypoalergenní.  Někdy se prodávají parafíny s přídavkem silic pomeranče, citronu, mandarinky, skořice a pod. To si snadno vyrobíte tak, že do rozehřátého vosku kápnete pár kapek našich silic. Ale pozor !!!  Silice obsahují alergeny a občas se najde citlivější jedinec s následnou alergickou reakcí.

Příklady použití:

Parafínový obklad:  Parafín rozehřejeme v hrnci a po částečném ztuhnutí přendáme do igelitového sáčku a vymodelujeme kolem bolavého kloubu a nebo přiložíme na páteř. Zakryjeme froté ručníkem a necháme působit až 30 minut. Parafín během tuhnutí uvolňuje intenzivní teplo. Následně parafín vrátíme zpět do hrnce a máme jej připravený na další použití.

Můj tip: rozehřát v hrnci, do větší nálevky dát čistý igelitový sáček a přelít celé kilo tekutého parafínu o teplotě cca 55 stupňů.  Poté nechat částečně ztuhnout.  Sáček pevně uzavřít uzlem. Takto jsem zkoušel doma a ještě po 5ti hodinách byl sáček velmi teplý.

Parafínová lázeň:  Používá se většinou jen na ruce. Do rozehřátého parafínu krátce smočíme ruku a cca po jedné minutě opakujeme. Je to podobné jako výroba máčených svíček. Po každém namočení se zvětší vrstva vosku na ruce. Opakujeme asi 5x. Poté dáme na ruce sáček a opět zabalíme do froté ručníku. Necháme působit 30 minut a poté parafín oloupeme do odpadu. Zůstanou na něm chloupky a zbytky kůže a je pro další proceduru již nepoužitelný. To, co nám zbyde v hrnci, samozřejmě můžeme používat dál. Jen pozor na opaření !!! Vosk nesmí mít více než 55 stupňů, jinak hrozí popálení. Kdo to podstoupí, bude odměněn hebkou pokožkou a navíc určitě 30 minut nemusí doma nic dělat :-).  

Váš strejda Michal

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
R Avatar autora Zábal na krční páteř 28.04.2016 20:07
Zdravím,velice ráda doporučuji tento lázeňský parafin.Můj tchán má dosti znatelně výrůstky na krční páteří,bohužel doktoři mu poradili jen mazat,mazat,mazat,protože má budík na srdíčko a tím pádem ho nemůžou nijak vyšetřit rtg,nemůže mít žádnou magnetickou rezonanci,ta by mu ten budík mohla poškodit,tak jen trpel a mazal,kupoval si různé hadí,koňské a jiné masticky,které mu sice krátce pomohly,ale byly tak silné,že si pálil kůži okolo páteře.Objednala jsem mu tady v KUTILOV lázeňský parafín a sadu na vlastní výrobu konopné masti.Mastičku jsem namíchala,pecicky parafínu jsem rozpustila v mlekovaru,vznikla čirá tekutina,do nálevky na mléko jsem vsunula sáček na pečení a z mlekovaru jsem přelila tekutý parafín.Po chvilce jsem vytáhla sáček z nalevky a uvázala tak,aby tam nevznikla velká vzduchová bublina.Po koupeli jsem dědovi jemně namazala konopnou mastí krk od temene až po lopatky kolem páteře,přikryla plenkou,přiložila sáček s teplým tekutým parafínem a znovu přikryla a uvázali jsme to tak,aby mu to nesjizdelo.takový batoh za krkem.Ještě se koukal na televizi,šel spát a říkal,že teplo cítil hodně dlouho do večera a hlavně,že se mu dobře spalo,ráno neměl bolesti,které po ránu míval,i ta spálená kůže ho nesvedila.Prostě spokojený,zábal si dělá poctivě každý večer.Moc děkuje i Vám,ze máte skvělou nabidku, která pomáhá tělu i duši☺.Dnes jsem se jela zeptat v Praze na Andelu do zdravotních potřeb,zda nemají nějaké límce,do kterých bych mu ten zábal vložila,není nic podobneho tomu batohu,co jsem vymyslela,nevadí,už mám v hlavě ještě lepší,ale proč to píšu.Daly jsme se do řeči s opravdu ochotnou a milou slečnou prodavačkou,řekla jsem ji o parafínu a udivilo mě,když mi řekla,že oni nemůžou sehnat výrobce,který by jim lázeňský parafín dodával a že je po něm velká poptávka,tak jsem ji nadiktovala vaše stránky a že je bude zákazníkům nabizet,což potesilo i mě.Takže jste udělali dobrý skutek mě,já tchanovi-dedovi a ještě slečně prodavače na Andelu v Praze ve zdravotních potřebách a ta ten dobrý skutek bude rozdávat dal.Moc Vám děkuji.Renata Bluchova
Odpovědět
H Avatar autora masážní svíčky 21.04.2016 21:58
Zdravím, přišel mi tento parafím a zajímalo by mě jak dopadne když do něj přidám bambucké máslo a udělám masážní svíčku, asi bude taky fungovat ne? Díky
Odpovědět