Aviváž Kutilov růžová 1 l

51 hodnocení
Aviváž, nešizená, výroba kutilov. Při výrobě jsme nekoukali na cenu, ale na kvalitu. Myslím, že za tu dobu co nás znáte, víte že nekecáme :-)
Dostupnost Skladem
Kód: 1534
36 Kč 29,75 Kč bez DPH
Aviváž Kutilov růžová 1 l
51 hodnocení
1 -Poradenství
PROFESIONÁLNÍ
PORADENSTVÍ
2 - Kreativita
KVALITA
A KREATIVITA
3 - Nabídka
ROZMANITÁ
NABÍDKA
3,8 51 hodnocení

Nejdřív něco obecně o aviváži...

Někdo na ní nadává, někdo na ní nedá dopustit. Pokusím se v pár řádcích vysvětlit problematiku. Aby aviváž měla smysl, musí obsahovat alespoň 4% aktivní látky. Evropská unie nařizuje značení aviváže v aktivní látce ve dvou kategoriích, a to méně než 5% a 5-15%. Náš výrobek obsahuje 7,5% aktivní látky a tudíž stačí poloviční dávkování. Nedoporučujeme ředit vodou. Proč, to najdete napsané níže. Bohužel už unie nestanoví další obsah etikety, a tak se běžně prodává "méně než 5%" jako koncentrát 1:4, což je naprostý blábol a aviváž při tomto ředění nemá žádný účinek. Proto na ní někteří nadávají. Například kdybychom prodávali v obchodě naši aviváž a napsali doporučené ředění 1:2 a vedle by byla aviváž s označením 1=4 litry, tak co by jste si koupili?? Každý ať si odpoví sám. Dokonce když koupíte aviváž s označením 5-15% aktivní látky s označením ředěním 1:4, tak může mít obsah 5,1% (čili je slabší než naše).  Nechci hanit výrobce, ale ve většině případů to tak z marketingových důvodů je. 

A teď k technické stránce a dávkování do pračky.

Další důvod, proč si někteří myslí, že je aviváž k ničemu, tak ať zpozorní.  Aviváž vybíjí elektrický náboj, který vzniká při točení prádla v bubnu pračky. Na prádlo navíc působí jako kondicioner na vlasy. Usnadňuje žehlení a v zpravidla prádlo provoní. Pokud se tak neděje, může být následující problém. Buď je ucpaný sifon vypouštěcího mechanizmu, ale to byste zjistili po praní, protože by aviváž zůstala v nádobce. Další problém je ale závažnější a nevyhýbá se ani novým pračkám věhlasných jmen. Pokud nalijete aviváž vlastní nepozorností nad rysku, stane se to, co nikdo nechtěl - vyteče Vám do hlavního praní a je po účinku. Ještě horší je, když ji nalijete k rysce, zavřete šuplík a zapnete prací cyklus. Poměrně hodně praček stříká vodu do šuplíčku s pracím práškem tak intenzivně, že to šplouchá do přihrádky s aviváží a stane se opět to, že sifon samovolně vyprázdní obsah přihrádky s aviváží opět do hlavního praní. I toto můžete zkontrolovat, a to tak, že když už se prádlo pere, tak otevřete šuplík a zkontrolujete, zda aviváž čeká na své využití, či už je pryč.  Tak snad jsem Vám nezamotal hlavu. V každém případě, ať už používáte jakoukoliv aviváž, tak jí neřeďte. Naředí se sama s 5 litry vody na máchání.

Mějte na paměti, že to je obchodní trik každého prodejce. Koupíte deci a uděláte z toho 20 litrů. Tak to opravdu nefunguje :-)

 

Váš strejda Michal.

 

Složení:

5-15% Kationtové povrchové aktivní látky. <5% Neiontové povrchové aktivní látky,

parfém, Benzyl Alcohol, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone, Hexyl Cinnamal,

Butylphenyl Methylpropional, alfa-isomethyl lonone, CI 42090, CI 19140.

 

Nevyplňujte toto pole:
17.03.2017 23:25
Jsem ekzemička a dřív jsem aviváž vůbec nemohla, až tuhle, což je aspoň pro mě dostačující záruka šetrnosti. Tudíž nechápu hysterii těchto biožen - biomatek. :)
Odpovědět
Aviváž 30.10.2016 21:17
Nakupuji zde soli do úpravny vody. K objednávce jsem na zkoušku vzal aviváže. Ted budu objednávat další, pro absolutní spokojenost s kvalitou. Zejména pak pro absolutní netečnost k alergikům. To samo o sobě dostatečně potvrzuje nezávadnost a jedovou minimálnost, oproti ostatním výrobkům na trhu. Objednávám to pro tři "pradleny" v rodině, které aviváž ověřily na sobě a svých dětech.
Odpovědět
Re: Aviváž 30.10.2016 21:23
Dávkuji cca 1/3 uvedeného množství. I tak je vše voňavé. Funguje to bezvadně.
nebezpečné složení 28.12.2015 10:04
Strejdo Michale, tvrdíte, že nekoukáte na cenu, ale kvalitu?! Proč tedy aviváže obsahují velmi nebezpečné látky naprosto nevhodné pro děti, alergiky a osoby citlivé, navíc k přírodě silně jedovaté např.: Methylisothiazolinone - škodlivý konzervant, Methylchloroisothiazolinone - nebezpečný konzervant/halogenderivát, CI 18050 - azobarvivo (růžová aviváž), CI 19140 - azobarvivo (zelená aviváž). Jde to vyrobit i bez těchto jedů!!!
Odpovědět
nebezpečné složení 03.01.2016 14:22
Vážení, jsem rád, že jste si našli čas a napsali příspěvek k produktu. Čím jsem však znepokojen je to, že to hraničí se šířením poplašné zprávy. Mohl bych nevhodný příspěvek smazat, ale neudělám to. Raději se k tomu vyjádřím. Tak například ten konzervant. Jedná se o konzervant schválený k tomuto účelu. Dává se ho 0,1%, což je 1g/kg (přibližně 1 litr). Dávka na praní je 30 ml a v těchto 30ml je konzervantu zhruba 0,03g. Dále se při prvním máchání naředí 8000g vody. To jsme již na dávce 0,0000375g (37,5 miliontin g !!!). Pak další a pak poslední máchání. V prádle nezbude nic než možná stopové neměřitelné množství. Takto naředěné množství je prokazatelně pro přírodu menší nebezpečí, než když si vezmete např. ibalgin a ráno spláchnete potřebu do kanalizace. Nehledě na antikoncepční, hormonální a antibiotické pilulky. Pokud chcete vidět opravdu hodně jedů po hromadě, zajděte do nejbližší lékárny a rozhlédněte se. A s barvivem? Jedná se o barvy potravinářské, které se běžně vyskytují v potravinách na pultech našich obchodů. Věřím, že při užívání ve větším množství mohou škodit, proto je také nepiji. Ale naše aviváž není určená k pití. Tak jako aviváže jiných výrobců, používá se většinou na praní (koncentrace barviv v avivážích je nižší než v limonádách!). Pro ostatní suroviny v aviváži platí to samé. Jediné, co je pravda, je to, že pokud k nám pojede kamion se surovinami a převrátí se do přehrady, tak to může být lokální ekologická katastrofa. Ne však větší, než když poveze benzín. Bohužel řídí to lidé a takové případy se stávají. To my neovlivníme. Proto mají na autech příslušné cedulky a hasiči vědí, jak zamezit úniku, jak neutralizovat látky apod. Jen ještě jedna poznámka. Dnes večer se u nás 10 milionů lidí umyje mýdlem, nebudu zde vyčíslovat kolik škodlivin se dostane do řek. A takhle bych s výčtem mohl pokračovat do nekonečna a vy mi můžete do nekonečna oponovat. Důležité je, abychom všichni v rámci našich možností škodili co nejméně. To jen tak na vysvětlenou, s pozdravem strejda Michal PS: naše výrobky jsou schválené, dokumentace je k nahlédnutí u nás v kanceláři.
28.12.2015 09:50
Dobrý den, po zakoupení testeru aviváže, kterým jsem byla nadšená, jsem si zakoupila aviváže modrou, růžovou a zelenou. Po přečtení složení jsem se zhrozila. Aviváže obsahují velmi nebezpečné látky naprosto nevhodné pro děti, alergiky a osoby citlivé, navíc k přírodě silně jedovaté např.: Methylisothiazolinone - škodlivý konzervant, Methylchloroisothiazolinone - nebezpečný konzervant/halogenderivát, CI 18050 - azobarvivo (růžová aviváž), CI 19140 - azobarvivo (zelená aviváž). Pro mě velké zklamání a na kutilově jsem něco takového nečekala. Odevzdávám do sběrného dvora k likvidaci.
Odpovědět
Doporučuji 28.07.2014 09:19
S aviváží jsem velmi spokojená - funguje tak jak má, lépe než ostatn, běžně kupovanéí aviváže a nádherně a dlouho voní :-)
Odpovědět
*** 12.06.2014 02:39
NAPROSTÁ SPOKOJENOST!!!
Odpovědět