Aviváž Kutilov zelená 1 l

Kód: 1508
82 hodnocení
Značka: Kutilov.cz
36 Kč 29,75 Kč bez DPH
Skladem
Aviváž, nešizená, výroba kutilov. Při výrobě jsme nekoukali na cenu, ale na kvalitu. Myslím, že za tu dobu co nás znáte, víte že nekecáme :-)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejdřív něco obecně o aviváži...

Někdo na ní nadává, někdo na ní nedá dopustit. Pokusím se v pár řádcích vysvětlit problematiku. Aby aviváž měla smysl, musí obsahovat alespoň 4% aktivní látky. Evropská unie nařizuje značení aviváže v aktivní látce ve dvou kategoriích, a to méně než 5% a 5-15%. Náš výrobek obsahuje 7,5% aktivní látky a tudíž stačí poloviční dávkování. Nedoporučujeme ředit vodou. Proč, to najdete napsané níže. Bohužel už unie nestanoví další obsah etikety, a tak se běžně prodává "méně než 5%" jako koncentrát 1:4, což je naprostý blábol a aviváž při tomto ředění nemá žádný účinek. Proto na ní někteří nadávají. Například kdybychom prodávali v obchodě naši aviváž a napsali doporučené ředění 1:2 a vedle by byla aviváž s označením 1=4 litry, tak co by jste si koupili?? Každý ať si odpoví sám. Dokonce když koupíte aviváž s označením 5-15% aktivní látky s označením ředěním 1:4, tak může mít obsah 5,1% (čili je slabší než naše).  Nechci hanit výrobce, ale ve většině případů to tak z marketingových důvodů je. 

A teď k technické stránce a dávkování do pračky.

Další důvod, proč si někteří myslí, že je aviváž k ničemu, tak ať zpozorní.  Aviváž vybíjí elektrický náboj, který vzniká při točení prádla v bubnu pračky. Na prádlo navíc působí jako kondicioner na vlasy. Usnadňuje žehlení a v zpravidla prádlo provoní. Pokud se tak neděje, může být následující problém. Buď je ucpaný sifon vypouštěcího mechanizmu, ale to byste zjistili po praní, protože by aviváž zůstala v nádobce. Další problém je ale závažnější a nevyhýbá se ani novým pračkám věhlasných jmen. Pokud nalijete aviváž vlastní nepozorností nad rysku, stane se to, co nikdo nechtěl - vyteče Vám do hlavního praní a je po účinku. Ještě horší je, když ji nalijete k rysce, zavřete šuplík a zapnete prací cyklus. Poměrně hodně praček stříká vodu do šuplíčku s pracím práškem tak intenzivně, že to šplouchá do přihrádky s aviváží a stane se opět to, že sifon samovolně vyprázdní obsah přihrádky s aviváží opět do hlavního praní. I toto můžete zkontrolovat, a to tak, že když už se prádlo pere, tak otevřete šuplík a zkontrolujete, zda aviváž čeká na své využití, či už je pryč.  Tak snad jsem Vám nezamotal hlavu. V každém případě, ať už používáte jakoukoliv aviváž, tak jí neřeďte. Naředí se sama s 5 litry vody na máchání.

Mějte na paměti, že to je obchodní trik každého prodejce. Koupíte deci a uděláte z toho 20 litrů. Tak to opravdu nefunguje :-)

 

Váš strejda Michal.

 

Složení:

5-15% Kationtové povrchové aktivní látky. <5% Neiontové povrchové aktivní látky,

parfém, Benzyl Alcohol, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone, Hexyl Cinnamal,

Butylphenyl Methylpropional, alfa-isomethyl lonone, CI 42090, CI 19140.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KUTILOVSKÉ VÝROBKY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.1 kg
Nevyplňujte toto pole:
ZT Avatar autora 18.01.2019 07:32
Nejlepší aviváž, co jsme kdy zkoušeli. :) A píšu i za naši babičku.
Odpovědět
RV Avatar autora 19.08.2018 16:43
Krásná vůně, spokojenost
Odpovědět
AK Avatar autora super 01.11.2017 10:11
maximální spokojenost s aviváží - dobrá cena, příjemná vůně, prádlo / i ručníky / jemné, prostě super
Odpovědět
V Avatar autora SUPER 24.05.2017 16:56
Jsem nadšená! Aviváž krásně voní, vůně vydrží dlouho, cena velmi příznivá. Doporučuji kudy chodím. :) Díky!
Odpovědět
K Avatar autora 17.03.2017 23:28
Jsem ekzemička a dřív jsem aviváž vůbec nemohla, až tuhle, což je aspoň pro mě dostačující záruka šetrnosti. Tudíž nechápu hysterii těchto biožen - biomatek. :)
Odpovědět
H Avatar autora zelena avivaz 18.02.2016 21:42
ja jsem s aviváží spokojena a kdo chce hledat chyby a rejpat,tak at nakupuje jinde.
Odpovědět
G Avatar autora nebezpečné složení 28.12.2015 10:03
Strejdo Michale, tvrdíte, že nekoukáte na cenu, ale kvalitu?! Proč tedy aviváže obsahují velmi nebezpečné látky naprosto nevhodné pro děti, alergiky a osoby citlivé, navíc k přírodě silně jedovaté např.: Methylisothiazolinone - škodlivý konzervant, Methylchloroisothiazolinone - nebezpečný konzervant/halogenderivát, CI 18050 - azobarvivo (růžová aviváž), CI 19140 - azobarvivo (zelená aviváž). Jde to vyrobit i bez těchto jedů!!!
Odpovědět
ML Avatar autora nebezpečné složení 03.01.2016 14:22
Vážení, jsem rád, že jste si našli čas a napsali příspěvek k produktu. Čím jsem však znepokojen je to, že to hraničí se šířením poplašné zprávy. Mohl bych nevhodný příspěvek smazat, ale neudělám to. Raději se k tomu vyjádřím. Tak například ten konzervant. Jedná se o konzervant schválený k tomuto účelu. Dává se ho 0,1%, což je 1g/kg (přibližně 1 litr). Dávka na praní je 30 ml a v těchto 30ml je konzervantu zhruba 0,03g. Dále se při prvním máchání naředí 8000g vody. To jsme již na dávce 0,0000375g (37,5 miliontin g !!!). Pak další a pak poslední máchání. V prádle nezbude nic než možná stopové neměřitelné množství. Takto naředěné množství je prokazatelně pro přírodu menší nebezpečí, než když si vezmete např. ibalgin a ráno spláchnete potřebu do kanalizace. Nehledě na antikoncepční, hormonální a antibiotické pilulky. Pokud chcete vidět opravdu hodně jedů po hromadě, zajděte do nejbližší lékárny a rozhlédněte se. A s barvivem? Jedná se o barvy potravinářské, které se běžně vyskytují v potravinách na pultech našich obchodů. Věřím, že při užívání ve větším množství mohou škodit, proto je také nepiji. Ale naše aviváž není určená k pití. Tak jako aviváže jiných výrobců, používá se většinou na praní (koncentrace barviv v avivážích je nižší než v limonádách!). Pro ostatní suroviny v aviváži platí to samé. Jediné, co je pravda, je to, že pokud k nám pojede kamion se surovinami a převrátí se do přehrady, tak to může být lokální ekologická katastrofa. Ne však větší, než když poveze benzín. Bohužel řídí to lidé a takové případy se stávají. To my neovlivníme. Proto mají na autech příslušné cedulky a hasiči vědí, jak zamezit úniku, jak neutralizovat látky apod. Jen ještě jedna poznámka. Dnes večer se u nás 10 milionů lidí umyje mýdlem, nebudu zde vyčíslovat kolik škodlivin se dostane do řek. A takhle bych s výčtem mohl pokračovat do nekonečna a vy mi můžete do nekonečna oponovat. Důležité je, abychom všichni v rámci našich možností škodili co nejméně. To jen tak na vysvětlenou, s pozdravem strejda Michal PS: naše výrobky jsou schválené, dokumentace je k nahlédnutí u nás v kanceláři.
S Avatar autora 28.12.2015 09:51
Dobrý den, po zakoupení testeru aviváže, kterým jsem byla nadšená, jsem si zakoupila aviváže modrou, růžovou a zelenou. Po přečtení složení jsem se zhrozila. Aviváže obsahují velmi nebezpečné látky naprosto nevhodné pro děti, alergiky a osoby citlivé, navíc k přírodě silně jedovaté např.: Methylisothiazolinone - škodlivý konzervant, Methylchloroisothiazolinone - nebezpečný konzervant/halogenderivát, CI 18050 - azobarvivo (růžová aviváž), CI 19140 - azobarvivo (zelená aviváž). Pro mě velké zklamání a na kutilově jsem něco takového nečekala. Odevzdávám do sběrného dvora k likvidaci.
Odpovědět
J Avatar autora Složení? 09.08.2015 20:28
Dobrý den, mohl bych poprosit o složení aviváže? Děkuji.
Odpovědět
S Avatar autora Re: Složení? 28.12.2015 09:53
Aviváže obsahují velmi nebezpečné látky naprosto nevhodné pro děti, alergiky a osoby citlivé, navíc k přírodě silně jedovaté např.: Methylisothiazolinone - škodlivý konzervant, Methylchloroisothiazolinone - nebezpečný konzervant/halogenderivát, CI 18050 - azobarvivo (růžová aviváž), CI 19140 - azobarvivo (zelená aviváž). Pro mě velké zklamání a na kutilově jsem něco takového nečekala. Odevzdávám do sběrného dvora k likvidaci.
J Avatar autora 5* 16.03.2015 22:28
Děkuji za bezva aviváž, nádherně voní a vydrží :)
Odpovědět
D Avatar autora Bezva :) 24.09.2014 17:23
Jsem nadšená! Aviváž funguje a provoněla mi celý byt. Připomíná mi vůni babiččina prádla, když uschlo venku, provoněné trávou a sluncem :) Vyzkouším i další barvy. Zdravím a přeji hodně zdaru. Jsem na těchto stránkách spokojená, doufám, že bude ,,pokladů,, a vychytávek přibývat. Potřebovala bych třeba kleštičky na drobnou tvůrčí práci atd. :)
Odpovědět
M Avatar autora Perfektná! 02.07.2014 17:24
Je perfektná! A za tú cenu ešte viac! Som roky zvyknutá používať aviváže od Eurony, Dedry, ktoré sú naozaj výborné (z obchodu som nepoužila od roku 2007) a možem povedať, že táto aviváž sa im plne vyrovná!
Odpovědět
M Avatar autora *** 12.06.2014 02:41
NAPROSTÁ SPOKOJENOST!!! A vůbec mě nezajímá jestli je ekologická :-D
Odpovědět
Avatar autora 14.01.2014 22:39
Zajímalo by mne, jestli je aviváž ekologická? Děkuji!
Odpovědět
D Avatar autora Aviváž 16.10.2013 10:48
Povedla se-voní příjemně a ta cena...potěší.
Odpovědět