Vitamin E DL-Alfa tocopherol - 10g

12 hodnocení

Vitamin E DL-Alfa tocopherol 10g - působí jako aktivní antioxidant na ochranu surovin, pro stabilizaci olejů apod.

SUROVINA PRO VÝROBU KOSMETIKY

Dostupnost Skladem
49 Kč 40,50 Kč bez DPH
Vitamin E DL-Alfa tocopherol - 10g
12 hodnocení
1 -Poradenství
PROFESIONÁLNÍ
PORADENSTVÍ
2 - Kreativita
KVALITA
A KREATIVITA
3 - Nabídka
ROZMANITÁ
NABÍDKA
2,9 12 hodnocení

Surovina pro výrobu kosmetiky.

Vitamín E je dárcem vodíkových atomů a podmiňuje antioxidační účinek látky, amethylové skupiny, jejichž různý počet určuje konkrétní tokoferol. Vitamin E se dá nazvat přírodním konzervantem. Brání oxidaci (zabraňuje žluknutí) olejů a olejových směsí, prodlužuje jejich trvanlivost. Vitamin E DL-Alfa tocopherol  je nahnědle červenou viskózní (hustou) olejovitou kapalinou, která je rozpustná v tucích. Je schopen vázat volné radikály a tím stabilizuje přirozený kožní film. Hydratuje tím, že vytváří bariéru na povrchu pleti a zpomaluje tak ztrátu vody z pokožky. V organismu se stává součástí buněčných membrán, což následně působí proti stárnutí a vráskám. 

Použití:

Do výroby mýdel, masážních olejů, hydratačních a ošetřujících regeneračních a pleťových krémů, vlasové kosmetiky, dávkování  0,1-05%.

V porovnání s jinými vitamíny rozpustnými v tucích je tokoferol relativně málo toxický. Dlouhodobé užívání vysokých dávek zhoršuje vstřebávání vitamínu K se všemi důsledky.

Rozdíl mezi Vitaminem E-acetátem a  Vitaminem E DL-Alfa tocopherol:

E- acetát působí aktivně přímo na pokožce, E- tocopherol působí jako aktivní antioxidant na ochranu surovin, pro stabilizaci olejů apod.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: